Medvíďata

Vítejte na stránce třídy Medvíďat.

Vaše děti u Medvíďat provázejí učitelky Michaela Kašparová a Pavla Kozlová. Asistentka pedagoga Petra Folbrechtová.

Nejzajímavější momenty společného růstu a zrání Medvíďat se snažíme dokumentovat a můžete je s námi sledovat prostřednictvím Rajčete.

Kontakt
medvidata@msletadylko.cz
+420 735 170 971

Deníček Medvíďat

Červen 2024

Květen 2024

Duben 2024

Únor 2024

Leden 2024

Prosinec 2023

Divadlo Harmonika - O Jeníčkovi a Mařence (trochu jinak), Jak Matěj vyzrál na čerta

https://www.rajce.idnes.cz/letadylko/album/divadlo-harmonika-o-jenickovi-a-marence-trochu-jinak-jak-matej-v

Listopad 2023

Říjen 2023

Medvíďata a drak

Posledních 14 dní Medvíďátka trávila s draky. Dokonce jsme si dva šly pustit. Podařilo se nám něco málo z našeho malého výletu vyfotit. :o)

https://www.rajce.idnes.cz/letadylko/album/medvidatka-a-draci-2023

Přiletěli dravci

Jako každý rok, i letos k nám do školky přiletěli dravci. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací o životě těchto krásných zvířat. Měly možnost si pohladit Výra velkého a některým seděla na hlavě Poštolka. :-) 

Už se těšíme na příští rok, kdy k nám opět přiletí. 

https://www.rajce.idnes.cz/letadylko/album/prileteli-dravci-10-10-2023

Září 2023

Sportovní den na Kutilce

Dnešní sportovní den se i přes počáteční mlhu velice vydařil. Děti nadšeně plnily úkoly a užily si spousty legrace. Domů si odnesly krásné medaile a několik mlsek. Ve školce se najedly a všichni po obídku usnuly. Takový klid při odpočívání, už tu dlouho nebyl. :-)

https://www.rajce.idnes.cz/letadylko/album/sportovni-den-na-kutilce-medvidata-2023

Medvíďata opět spolu

Prázdniny nám skončily a opět jsme se sešli ve školce. Všichni s úsměvem a dobrou náladou. Budeme se snažit, aby nám úsměv na tvářích vydržel po celý rok. 

https://www.rajce.idnes.cz/letadylko/album/medvidata-opet-spolu-2023

Červen 2023

Vítání občánků

Některá Medvíďátka se zůčastnila Vítání občánků, a šlo jim to přímo báječně. A protože vystoupit před tak početné publikum je VELIKÁ věc. Zaslouží si také VÉÉÉLIKOU pochvalu.

Fotky z akce zde:

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Medvidata_vitaji_obcanky_2023/

Květen 2023

ZOO Chleby

Užili jsme si se Medvíďátky krásný den v ZOO Chleby. Vyšlo nám skvělé počasí, prostě akorát na celodenní putování mezi zvířátky. Díky tomu, že není ZOO ve Chlebech veliká, bylo možné jí projít opravdu celou. Našel se i čas na poskákání na obřím skákacím polštáři a hry na dětském hřišti. Všechny děti si zaslouží pochvalu, krásně výlet zvládly. Bylo to prostě super ! Těšíme se na další velky výlet.  

Zde jsou fotečky: 

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Medvidata_v_ZOO_Chleby_2023/

Divadlo Harmonika 2.5.2023


Duben 2023

ČARODĚJNICE 2023

Tento den dětem připravili kamarádi ze Srdcovek, kerým statečně sekundovaly maminky "našich" dětí.

Děkujeme a těšíme se na příště :-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/CARODEJNICE_2023/

Výlet do Ekocentra Vrátkov

Máme za sebou první společný VELKÝ výlet. Vyrazili jsme do Ekocentra Vrátkov, kde byl pro nás připravený moc pěkný program plný zajímavých věcí a her na téma: Jaro v lese. Část programu probíhala ve vnitřních prostorách Ekocentra a pak následovala procházka lesem, kde program pokračoval. Děti se velice pěkně zapojovaly a spolupracovaly. Na výlet se jelo MHD, což byl pro mnohé děti spolu se svačinou a obědem v pláštěnkách, silný zážitek. :-) Děti byly opravdu skvělé ! Odvážně ťapaly, i když na konci výletu mnohým již docházely síly. Mají od nás velkou pochvalu ! Již se těšíme na další společný výlet.

Přikládáme fotodokumentaci:

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Vylet_Vratkov_-Medvidata/

První letošní procházka

Vydali jsme se na naší první letošní procházku. Byla to spíš taková zkouška, jak nám jde pochod ve dvojicích v řadě a kam až dojdeme. I přes ne úplně příznivé počasí se nám podařilo dojít kus cesty. Budeme vzdálenosti prodlužovat a na konci školního roku bychom vyrazili na celodopolední špacír. 

Zvířátka na statku, zvířecí rodinky a mláďátka

Poslední dva týdny jsme si ve školce povídali, zpívali, hráli a tančili se zvířátky. Zaměřili jsme se na zvířátka ze statku, neboli DOMÁCÍ zvířátka. Většina dětí si zpočátku pod pojmem domácí zvířátka představila spíše ta, která chováme doma (pes, rybičky, křeček). Některé děti považovaly za domácí zvířátko třeba i krokodýla, či zebru. Nakonec se nám podařilo si v průběhu tohoto tématického celku objasnit jaká jsou domácí (hospodářská) zvířátka, z jakého důvodu je chováme, jak se jmenují jejich mláďátka, jak se o ně staráme a mnoho dalšího. Bylo by dobré s dětmi občas toto téma otevřít a oživit ho. Pokud budete chtít děti zabavit, třeba při jízdě autem, tak zvířecí rodinky jsou skvělé téma. :-)

Přikládáme několik fotek:

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Zvireci_rodinky_-_Mladatka/

KD Svět - Divadélko Romaneto - Jak pan Slepička a paní Kohoutková malovali vajíčka

https://letadylko.rajce.idnes.cz/KD_Svet_-_Divadelko_Romaneto_JAK_PAN_SLEPICKA_A_PANI_KOHOUTKOVA_MALOVALI_VAJICKA/

Březen 2023

Sázení osení

Jako každý rok, i letos se i Medvíďat sázelo oseníčko. Děti byly nadšené a "hrabání v hlíně" je velice bavilo. :-) 

Děkujeme rodičům za rychlou reakci na naší pozdní prosbu o přinesení PET lahve. :-)

Zde je fotodokumentace ze samotného sázení:

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Sazeni_oseni_Medvidata_2022-23/


Sluníčkový týden u Medvíďat

V tomto týdnu jsme si užívali spoustu zábavy se sluníčkem. Vykouklo na nás i na zahradě, kde jsme si ho užívali pokud možno co nejvíce. ˇPovídali jsme si o důležitosti sluníčka a o jeho jarní síle při probouzení přírody. Naučili jsme se několik sluníčkových básniček a jedno opravdu veliké jsme si společně vyrobili. Dotvoříme ještě druhou stranu a vylepíme si ho do okna, odkud na nás bude neustále svítit. V pátek jsme spolu s Cvrčky vyhnali zimu a vysvobodili jaro. 

S přibýváním pěkných dnů budeme školkové činnosti (cvičení, svačina, řízenná činnost) přesouvat na školní zahradu, či terasu. Bylo by tedy dobré dát dětem více oblečení, které mohou zašpinít, případně zničit a plastovou lahev na vodu. Máme na ně připravený kapsář naproti vstupu do školky. Také budeme chodit na procházky mimo areál školky, na které budou děti potřebovat batůžky. Vše ještě napíšeme na nástěnku a případný špacír do přírody včas nahlásíme. 

Zde jsou fotky z tvorby sluníčka a vyhánění zimy:

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Medvidata_vyrabi_slunicko/

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Vyhaneni_zimy_Cvrcci_a_Medvedi/ 

Návštěva knihovny s knížkou Můj medvěd Flóra

Dnes naše třída navštívila knihovnu. Paní knihovnice si pro nás moc pěkně zpracovaly příběh z krásné knížky Můj medvěd Flóra,  do kterého byly děti aktivně zapojeny. Všechny to moc bavilo, zaujatě poslouchaly a krásně spolupracovaly. 

K fotkám přidáváme obrázek výše zmiňované knížky, kterou si můžete vypujčit v Městské knihovně Český Brod a pozvánku na Odpoledne s Andrsenem, pořádané Českobrodskou knihovnou v KD Svět.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/V_knihovne_s_medvedici_Florou/

KD svět - divadlo O Červené Karkůlce

Máme za sebou první divadelní představení mimo naší školku. Pro mnohé z naší třídy to byla první velká cesta z areálu MŠ. Musíme děti pochválit byly statečné a vše perfektně zvládly. Nácvik chůze ve dvojicích kolem školky se začíná vyplácet. :-) Při pohádce děti pěkně seděly na svých místech a sledovaly představení, opět velká pochvala.  

Karneval u Medvíďat

Máme za sebou Medvědí karneval. Pro mnohé z dětí jejich první. Náležitě jsme si ho užili. :o)

Děkujeme za spolupráci při přípravě kostýmu, byly opravdu vyvedené.

Zde jsou k nahlédnutí fotky: 

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Karneval_u_Medvidat_6.3.2023/


Únor 2023

Divadélko Koloběžky - Pohádka z kuchařské čepice

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Divadelko_Kolobezky_-_Pohadka_z_kucharske_cepice/


Leden 2023

Na konci ledna

Leden je pryč jako sníh ze školkového kopečka. Nebyl organizačně úplně snadný ale i díky Vám se podařilo provoz třídy i v nepřítomnosti paní učitelek zvládnout. Děkujeme moc za Vaši vstřícnost! Doufáme, že únor už bude také v tomto směru příznivější, a tak se těšme, co nového pěkného přinese. 


A tady se můžete ještě podívat na pár zasněžených fotek: 

Po Vánocích v novém roce

Tak jsme se znovu sešli. Někdo po krátké vánoční pauze ale většina po delší, způsobené nemocemi a rekonvalescencí. Doufejme a přejme si, že letošní rok přinese zdravější povětří, že se nám podaří získat či obnovit imunitu proti chorobám i proti skleslosti a chmurným náladám, a že nás čeká pěkný rok bez velkých výkyvů a prozářený světýlky radosti. 

Dětem ta světýlka v očích zářila hned první den, když jsme si vyprávěli o radostných vánočních chvilkách, i potom při rozbalování dárků pod stromečkem ve školce (podívejte se na fotky). 

Ještě jednou moc děkujeme Vám, kteří jste donesenými balíčky pomohli zvětšit nejen hromádku dárků ale hlavně radost dětí!

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Po_Vanocich_jsme_tu_zase/


Prosinec 22

Mikuláš u Medvíďat

Dnes se za námi do školky přišel podívat Mikuláš. Trochu nás překvapil, přišel dřív, než jsme čekali, a tak nás zastihl uprostřed práce (což bylo vlastně dobře, protože viděl děti, jak se snaží, a nikdo neměl čas se předem bát:-) Své společníky tentokrát asi nechal před školkou a ani jsme mu to nerozmlouvali. Tu a tam pronesl nějaké pokárání ale nakonec Mikuláš viděl, že každý má ve svém srdíčku světýlko dobra a krásy, které z dětí září a proměňuje nejbližší kousek světa v lepší, a tak všem pro radost nadělil balíček dobrůtek. Děkujeme, Mikuláši...

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Mikulas_u_Medvidat_5.12.22/


Listopad 22

O skřítku Podzimníčkovi

Minulý týden jsme pracovali s pohádkou O skřítku Podzimníčkovi. Společně jsme si pohádku přečetli a zahráli. Dále si děti prošly Podzimníčkovu cestu za hruškou, z které si uvařily sladká povidla. Procvičily si nejen tělo, ale i vzájemnou spolupráci při vaření povidel. Větší děti na závěr vypracovaly pracovní list zaměřený na zrakové vnímání (je k nahlédnutí v šatně). Malá medvíďátka měla úkol upravený svému věku a plnila ho na koberci pomocí připravených kartiček s obrázky z pohádky.

Zde je několik fotek:

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Skritek_Podzimnicek/


Říjen 22

Medvíďata na houbách

Děti ve školce celý týden houbařily, moc se jim to dařilo, ale až v pátek se povedlo udělat nějaké obrázky. Tak se podívejte. A o víkendu se mějte krásně (a třeba si také zahoubařte:-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Medvidata_na_houbach_22/


Září 22

Divadýlko

Podívejte se na fotky z prvního letošního divadelního představení.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Predstaveni_divadylka_Harmonie/


První týden

Ještě pár fotek z prvního týdne ve školce 

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Prvni_tyden_u_medvidat/


Ráno u Medvíďat

Protože je nám jasné, že nejen pro děti, ale i pro rodiče jsou rána VELICE obtížná, rozhodly jsme se vytvořit fotodokumentaci dnešního rána. Přestože to v šatně a při průchodu "kouzelnými dveřmi" ze šatny do třídy vypadá opravdu hrozivě, po několika minutách si děti pokojně hrají, jak Vám ukazujeme v přiloženém fotoalbu. Víme z vlastní zkušenosti, že předat plačící dítě a co nejrychleji odejít je velice těžké, ale je to pro děti mnohem lepší než dlouhé loučení. Seberme síly a pojďme společně toto náročné období zvládnout. Již to bude jen lepší a lepší.

Těšíme se na Vás zítra v Medvíďátkách

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Rano_u_Medvidat_7.9.2022/ 


První den u Medvíďat

První den u Medvíďat máme úspěšně za sebou. Jsme velice rády, že i přes několik málo ranních slziček (které neměly dlouhého trvání :-) ) si děti užily první den ve školce. Některým se ani nechtělo domů, což nás těší. Všechny děti moooooc chválíme, byly neuvěřitelně statečné. Stejně tak chválíme starší a zkušenější medvíďátka za pomoc s mrňátky. :-) Veliká pochvala patří i rodičům za skvělou spolupráci, podporu a trpělivost při ranním shonu. DĚKUJEME a těšíme se na další společné dny.

Pavla a Míša

Zde je první fotodokumentace :-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Prvni_den_u_Medvidat_2022/ 

Nový školní rok 2022-2023 

Červen 22

Bezpečný pes, aneb návštěva Městské policie v MŠ

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Bezpecny_pes,_aneb_navsteva_Mestske_policie_v_MS/

V knihovně

Poprvé jsme se společně prošli po městě, došli do knihovny a absolvovali program pro děti předškolního věku. Ten děti zaujal stejně jako knížky, které si mohly na chvíli půjčit a prolistovat. Knížek pro děti, které ještě neumí číst, mají v knihovně k půjčení dost, a ještě více těch, které můžete číst dětem vy, rodiče nebo prarodiče. A tak neváhejte! Právě teď je totiž ještě čas pomoci dětem, aby si vytvořily pěkný vztah ke knížkám. Věřte, že se jim to v dalších letech bude hodit.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Medvidatka_nektera_poprve_v_knihovne/

Ranní hry

Během ranních her děti postupně zjišťují, s čím vším si mohou ve školce hrát, co všechno zde mohou dělat. Některé jsou velmi zvídavé, jiné ze začátku raději pozorují ostatní ale pro všechny je to čas vskutku objevitelský. Podívejte se na pár fotek:

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Rijnove_ranni_hry_medvidat/ 


Září

Začátek 

nového školního roku je za námi a i ty nejmladší děti postupně objevují, že školka je docela fajn místo, kde zažívají spolu s dalšími dětmi pěkné chvíle. Jistě zde brzy najdou kamarády a budou se těšit na každé setkání s nimi. Přejeme Vašim dětem i Vám, rodičům, abyste k nám do školky přicházeli rádi a bez obav, a kdyby se snad nějaká nejistota přece objevila, nebojte se o ní říct nám, učitelkám Vašich dětí, abychom společně s Vámi mohly hledat řešení nejrůznějších zádrhelů na cestě Vašich dětí do života. 

Tady se můžete podívat na fotky z prvních dnů ve školce:

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Novy_zacatek_u_Medvidat

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Rozkoukavame_se/

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Po_tydnu_u_Medvidat/


V dalším týdnu

některé děti začaly smrkat a kašlat, to bývá po nástupu do kolektivu nepříjemná ale častá záležitost. Děkujeme, že děti s rýmou a kašlem nedáváte do školky.  Chráníte tak nejen ostatní děti a nás, ale i vlastní děťátko, které v takové situaci obvykle není v pohodě a pobyt ve školce je pro ně ještě náročnější, než když je úplně zdravé. Doufáme, že toto období brzy pomine a sejdeme se u Medvíďat zase všichni a už o trošku odolnější.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Dalsi_tyden_u_Medvidat/