Medvíďata

Vítejte na stránce třídy Medvíďat.

Vaše děti u Medvíďat provázejí učitelky Michaela Kašparová a Pavla Kozlová.

Nejzajímavější momenty společného růstu a zrání Medvíďat se snažíme dokumentovat a můžete je s námi sledovat prostřednictvím Rajčete.

Kontakt
medvidata@msletadylko.cz
+420 735 170 971

Deníček Medvíďat

Mikuláš u Medvíďat

Dnes se za námi do školky přišel podívat Mikuláš. Trochu nás překvapil, přišel dřív, než jsme čekali, a tak nás zastihl uprostřed práce (což bylo vlastně dobře, protože viděl děti, jak se snaží, a nikdo neměl čas se předem bát:-) Své společníky tentokrát asi nechal před školkou a ani jsme mu to nerozmlouvali. Tu a tam pronesl nějaké pokárání ale nakonec Mikuláš viděl, že každý má ve svém srdíčku světýlko dobra a krásy, které z dětí září a proměňuje nejbližší kousek světa v lepší, a tak všem pro radost nadělil balíček dobrůtek. Děkujeme, Mikuláši...

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Mikulas_u_Medvidat_5.12.22/

O skřítku Podzimníčkovi

Minulý týden jsme pracovali s pohádkou O skřítku Podzimníčkovi. Společně jsme si pohádku přečetli a zahráli. Dále si děti prošly Podzimníčkovu cestu za hruškou, z které si uvařily sladká povidla. Procvičily si nejen tělo, ale i vzájemnou spolupráci při vaření povidel. Větší děti na závěr vypracovaly pracovní list zaměřený na zrakové vnímání (je k nahlédnutí v šatně). Malá medvíďátka měla úkol upravený svému věku a plnila ho na koberci pomocí připravených kartiček s obrázky z pohádky.

Zde je několik fotek:

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Skritek_Podzimnicek/

Medvíďata na houbách

Děti ve školce celý týden houbařily, moc se jim to dařilo, ale až v pátek se povedlo udělat nějaké obrázky. Tak se podívejte. A o víkendu se mějte krásně (a třeba si také zahoubařte:-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Medvidata_na_houbach_22/

Říjen

Podívejte se na fotky z prvního letošního divadelního představení.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Predstaveni_divadylka_Harmonie/


První týden

Ještě pár fotek z prvního týdne ve školce 

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Prvni_tyden_u_medvidat/


Ráno u Medvíďat

Protože je nám jasné, že nejen pro děti, ale i pro rodiče jsou rána VELICE obtížná, rozhodly jsme se vytvořit fotodokumentaci dnešního rána. Přestože to v šatně a při průchodu "kouzelnými dveřmi" ze šatny do třídy vypadá opravdu hrozivě, po několika minutách si děti pokojně hrají, jak Vám ukazujeme v přiloženém fotoalbu. Víme z vlastní zkušenosti, že předat plačící dítě a co nejrychleji odejít je velice těžké, ale je to pro děti mnohem lepší než dlouhé loučení. Seberme síly a pojďme společně toto náročné období zvládnout. Již to bude jen lepší a lepší.

Těšíme se na Vás zítra v Medvíďátkách

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Rano_u_Medvidat_7.9.2022/ 


Nový školní rok 2022-2023

První den u Medvíďat

První den u Medvíďat máme úspěšně za sebou. Jsme velice rády, že i přes několik málo ranních slziček (které neměly dlouhého trvání :-) ) si děti užily první den ve školce. Některým se ani nechtělo domů, což nás těší. Všechny děti moooooc chválíme, byly neuvěřitelně statečné. Stejně tak chválíme starší a zkušenější medvíďátka za pomoc s mrňátky. :-) Veliká pochvala patří i rodičům za skvělou spolupráci, podporu a trpělivost při ranním shonu. DĚKUJEME a těšíme se na další společné dny.

Pavla a Míša

Zde je první fotodokumentace :-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Prvni_den_u_Medvidat_2022/ 

Bezpečný pes, aneb návštěva Městské policie v MŠ

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Bezpecny_pes,_aneb_navsteva_Mestske_policie_v_MS/

V knihovně

Poprvé jsme se společně prošli po městě, došli do knihovny a absolvovali program pro děti předškolního věku. Ten děti zaujal stejně jako knížky, které si mohly na chvíli půjčit a prolistovat. Knížek pro děti, které ještě neumí číst, mají v knihovně k půjčení dost, a ještě více těch, které můžete číst dětem vy, rodiče nebo prarodiče. A tak neváhejte! Právě teď je totiž ještě čas pomoci dětem, aby si vytvořily pěkný vztah ke knížkám. Věřte, že se jim to v dalších letech bude hodit.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Medvidatka_nektera_poprve_v_knihovne/

Ranní hry

Během ranních her děti postupně zjišťují, s čím vším si mohou ve školce hrát, co všechno zde mohou dělat. Některé jsou velmi zvídavé, jiné ze začátku raději pozorují ostatní ale pro všechny je to čas vskutku objevitelský. Podívejte se na pár fotek:

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Rijnove_ranni_hry_medvidat/ 


Září

Začátek 

nového školního roku je za námi a i ty nejmladší děti postupně objevují, že školka je docela fajn místo, kde zažívají spolu s dalšími dětmi pěkné chvíle. Jistě zde brzy najdou kamarády a budou se těšit na každé setkání s nimi. Přejeme Vašim dětem i Vám, rodičům, abyste k nám do školky přicházeli rádi a bez obav, a kdyby se snad nějaká nejistota přece objevila, nebojte se o ní říct nám, učitelkám Vašich dětí, abychom společně s Vámi mohly hledat řešení nejrůznějších zádrhelů na cestě Vašich dětí do života. 

Tady se můžete podívat na fotky z prvních dnů ve školce:

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Novy_zacatek_u_Medvidat

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Rozkoukavame_se/

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Po_tydnu_u_Medvidat/


V dalším týdnu

některé děti začaly smrkat a kašlat, to bývá po nástupu do kolektivu nepříjemná ale častá záležitost. Děkujeme, že děti s rýmou a kašlem nedáváte do školky.  Chráníte tak nejen ostatní děti a nás, ale i vlastní děťátko, které v takové situaci obvykle není v pohodě a pobyt ve školce je pro ně ještě náročnější, než když je úplně zdravé. Doufáme, že toto období brzy pomine a sejdeme se u Medvíďat zase všichni a už o trošku odolnější.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Dalsi_tyden_u_Medvidat/