Medvíďata

Vítejte na stránce třídy Medvíďat.

Vaše děti u Medvíďat provázejí učitelky Michaela Kašparová a Pavla Kozlová.

Nejzajímavější momenty společného růstu a zrání Medvíďat se snažíme dokumentovat a můžete je s námi sledovat prostřednictvím Rajčete.

Kontakt
medvidata@msletadylko.cz
+420 735 170 971

Deníček Medvíďat

Bezpečný pes, aneb návštěva Městské policie v MŠ

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Bezpecny_pes,_aneb_navsteva_Mestske_policie_v_MS/

V knihovně

Poprvé jsme se společně prošli po městě, došli do knihovny a absolvovali program pro děti předškolního věku. Ten děti zaujal stejně jako knížky, které si mohly na chvíli půjčit a prolistovat. Knížek pro děti, které ještě neumí číst, mají v knihovně k půjčení dost, a ještě více těch, které můžete číst dětem vy, rodiče nebo prarodiče. A tak neváhejte! Právě teď je totiž ještě čas pomoci dětem, aby si vytvořily pěkný vztah ke knížkám. Věřte, že se jim to v dalších letech bude hodit.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Medvidatka_nektera_poprve_v_knihovne/

Ranní hry

Během ranních her děti postupně zjišťují, s čím vším si mohou ve školce hrát, co všechno zde mohou dělat. Některé jsou velmi zvídavé, jiné ze začátku raději pozorují ostatní ale pro všechny je to čas vskutku objevitelský. Podívejte se na pár fotek:

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Rijnove_ranni_hry_medvidat/ 


Září

Začátek 

nového školního roku je za námi a i ty nejmladší děti postupně objevují, že školka je docela fajn místo, kde zažívají spolu s dalšími dětmi pěkné chvíle. Jistě zde brzy najdou kamarády a budou se těšit na každé setkání s nimi. Přejeme Vašim dětem i Vám, rodičům, abyste k nám do školky přicházeli rádi a bez obav, a kdyby se snad nějaká nejistota přece objevila, nebojte se o ní říct nám, učitelkám Vašich dětí, abychom společně s Vámi mohly hledat řešení nejrůznějších zádrhelů na cestě Vašich dětí do života. 

Tady se můžete podívat na fotky z prvních dnů ve školce:

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Novy_zacatek_u_Medvidat

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Rozkoukavame_se/

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Po_tydnu_u_Medvidat/


V dalším týdnu

některé děti začaly smrkat a kašlat, to bývá po nástupu do kolektivu nepříjemná ale častá záležitost. Děkujeme, že děti s rýmou a kašlem nedáváte do školky.  Chráníte tak nejen ostatní děti a nás, ale i vlastní děťátko, které v takové situaci obvykle není v pohodě a pobyt ve školce je pro ně ještě náročnější, než když je úplně zdravé. Doufáme, že toto období brzy pomine a sejdeme se u Medvíďat zase všichni a už o trošku odolnější.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Dalsi_tyden_u_Medvidat/