Dráčata

Vítejte na stránce naší třídy Dráčat,

budeme se snažit Vás každý měsíc informovat o novinkách v naší třídě. Těšíme se i na vaše připomínky a nápady, které nám můžete sdělit osobně při příchodu s dítětem.

Vaše třídní učitelky Eliška Jíchová a Michaela Procházková

Kontakt:
dracata@msletadylko.cz
+420 735 170 974

Deníček Dráčata

Duben

Dnešním dnem jsme zakončily duben..... aneb slet čarodějnic a čarodějů

Od rána na děti čekala čarodějnice Bludimíra (Eliška), a musíme říct, že se nikdo nebál vstoupit do třídy. Po svačině ještě přišla krásná kolegyně čarodějnice Grizelda (Míša).

Program dne byl jasný, užít si krásný den, což se určitě povedlo. Na děti venku čekalo 7 disciplín (stavění dřevěné skládanky, stavění nejvyšší vatry ze dřevěných polínek, vaření lektvarů, přenášení pavouka, sběr žabích vajíček a jejich hod do hnízda v maxiklobouku, záchrana kamarádů prolézáním pyvučiny tak, abychom nevzbudily pavoučího krále, a škola létání na koštěti). Na závěr jsme si s čarodějnicemi na palouku zatančily za zpěvu písničky "Ježibaba s ježibabou". Odměnou byl oběd v podobě buřtů s chlebem - kvůli suchu nám je opekly paní kuchařky v troubě, ale chuť byla mňamózní. Jako překvapení jsme od nich ještě dostaly hada z hroznového vína a jahod :-)

Snad vám děti budoiu u fotek trochu vyprávět .... https://letadylko.rajce.idnes.cz/Draci_carodejnice_2022/

Jak ježibaba Kolomajzna slavila Velikonoce

Po Velikonocích jsme se sešly v hiojnějším počtu. Těšily jsme se na společné focení, ale nejdříve nás čekalo velké překvapení. Přijelo divadélko, a tak jsme nejdříve vyrazily ke Cvrčkům do třídy, kde se sešla celá školka. Čekalo na nás Divadélko Koloběžka s pohádkou "Jak ježibaba Kolomajzna slavila Velikonoce".

Pohádka se nám moc líbila, a v galerii se můžete s dětmi pokochat.... :-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Jak_jezibaba_Kolobajzna_slavila_Velikonoce/

Po pohádce jsme se vydaly fotit na školkovou zahradu. Paní fotografka Hanka Schovancová byla ráda, že nesvítí sluníčko, které by nám svítilo do očí a my se pak na fotce moooooc šklebily.

Knihovna 4.4.2022

Dnes jsme s dětmi navštívily místní městskou knihovnu. Paní knihovnice měly opět připravený pestrý program - tentokrát o dinosaurech. Děti plnily různé úkoly, a mohly si nakonec prohlédnout několik knih.

Kdyby někdo z Vás, rodičů, chtěl s dětmi tuto knihovnu navštěvovat, stačí tam zajít, vyplnit přihlášku. Děti, které navštěvují školku, mají výpůjčku na rok zdarma. ;-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/D_-_knihovna_4.4.2022/

Březen

Masopust 2022

Tento týden k nám po dvoum letech ztavítal průvod masek dětí a jejich pedagogů ze Základní šikoly a Praktické školy Český Brod. Dětem předvedly nejen své kostýmy, tanečky, písničky. Dětem i nám dospělým rozdávaly cukroví a kytičky, které ve škole udělaly.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Masopust_2022/ 

Únor

DRAČÍ POHÁDKOVÝ KARNEVAL 2022

Karneval jsme odstartovaly poé dnešní dopolední svačině. Navštívily jsme ostatní třídy, kde děti hádaly, za co jdeme. Poznaly - berušku, 2 šerify, Elsu, Annu, Chasee, husárka, vílu, zoubkovou vílu, Harryho Potera, Hulka, mořskou pannu Ariel, Supermana, Červenou karkulku, policajta, jednorožce, montéra opraváře, Lociku, šaška a slona.... A kdoé byl kdo, se můžete podívat na odkazu níže :-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Draci_pohadkovy_karneval_2022/

Koloběžka - Cirkus na kolečkách

Dnes jsme ve školce po dlouhé době mohly přivítat kulturní akci. Přijelo divadélko Koloběžka s pořadem Cirkus na kolečkách. Moc se pohádka dětem líbila a mohou vám ji podle fotek i vyprávět :-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Kolobezka_-_Cirkus_na_koleckach_2.2022/

Nový rok 2022 s nadílkou 

Nový rok nám nastal a my se mohly vrátit po vánončích prázdninách zpět do naší Dračí třídy.

Moc jsme se těšily na děti, a i když jich přišlo málo (14), byly jsme nadšené z jejich vyprávění, co vše jim doma Ježíšek přinesl. Po svačině na ně čekalo překvapení pod naším stromkem, dárečky :-)

U rozbalování dokázaly respektovat, kdo jde pro balíček a pomáhaly si navzájem. A tak po rozbalení přibyly do třídy panenky, autíčka, Albi tužka s kouzelným čtením, puzzle Tlapkové patroly, Ledového království, společenské hry, zatloukací korkové tabulky, boxovací pytel, branky na kopanou, atd. a co dalšího uvidíte v galerii : https://letadylko.rajce.idnes.cz/Draci_nadilka_2021-2022/

Přejeme všem do Nového roku 2022 hlavně pevné zdraví, ať se ve třídě můžeme veselit se všemi dětmi.Prázdniny

Jistě jste si všimli, že má naše školka nově webové stránky. Budeme se snažit vás v našem deníčku informovat o novinkách v naší třídě, školce, o činnostech s dětmi v rámci vzdělávání a přípravy na vstup do základní školy.

Přejeme Vám i dětem krásný zbytek prázdnin, užívejte si letní dny a 1. září se na všechny moc těšíme.

Vaše učitelky Eliška a Míša

Týden ve znamení kamarádství

Tento týden jsme měli ve znamení přátelství.

Tento týden jsme se naučily s dětmi básničku Kamarád a prstovou básničku Kamarádi. Déle děti plnily těžké úkoly , které samozřejmě zvládly levou zadní, jak se říká :-). Děti si ve skupinkách nakreslily kamaráda, kterých jste si jistě všimli v šatně a na dveřích při vstupu. Opakujeme slabikování, rozpočítadla, stříhání , které jen na chvíli děti zvláštním způsobem zapomněly, ale již ve čtvrtek výborně ovládly (záhada).

Novinkou je , že se snažíme při jídle používat Nůž! prosíme tedy, aby jste nám pomáhali i o víkendech.

Pár foteček přikládáme zde a básničky naleznete v šatně. 

Krásné dny Vám přeje Míša a Eliška 

Vlaštovičko leť

Tento týden jsme si s dětmi povídaly o ptácích, kteří odlétají do teplých krajů. Zkusily jsme si předmatematické představy (počítat puntíky na kostce a poté donést "vajíčka" do hnízd dle hodů). Dále zrakové vnímání - přiřazování stínů k ptáčkům, kde kdo bydlí (dát kolíček ke zvířátku, které patří např. k boudě, kleci, díře, hnízdu), pomohly jsme vlaštovce proletět labyrintem k hnízdu. Někomu to šlo hladce, někomu jsme musely dopomoci :-)

Ve středu k nám na návštěvu přijeli Dravci v akci z Vavřince. Jde o záchrannou stanici ptactva, která přijela k nám do školky se svým programem, kde nás a děti seznámil člen této stanice s různými druhy. Sokol stěhovavý,  káně Harrisovo, luňák červený, sova pálená, výr velký, se nám předvedli v celé své kráse. Dětí se pán ptal, zda ví, čím se živí, pak nám ukázal jak létají, jejich výcvik. Na konec si mohly všichni, kdo chtěli, pohladit výra velkého https://letadylko.rajce.idnes.cz/Dravci_v_akci_z_Vavrince_zari_2021/

Ve čtvrtek jsme od rána tvořily. Děti dostaly do rukou papír s ptáčky (vlaštovkami), které měly vybarvit, poté vystřihnout, a s proužky barevného papíru pak vznikl obrázek vlaštovek na drátě.

KULTURA VE ŠKOLCE

Harmonie - Jiří Bílý - Hudební nástroje

Dnes do školky zavítal Jiří Bílý se svým programem pro děti. Tentokrát se pořad věnoval hudebním nástrojům. Děti si vyslechly písničky o hudebních nástrojích, zazpívaly si refrény s hudebníkem, a dokonce se mohly zúčastnit hry na různé hudební nástroje. 

Jen škoda, že dětí bylo tak málo, protože ve všech třídách řádí rýma a kašel. Alespoň se můžete s dětmi podívat na fotky a videa, která jsme pořídily.....

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Harmonie_-_Jiri_Bily_-_HUDEBNI_NASTROJE_12.10.2021/

Přejeme všem brzké uzdravení a na návštěvu do knihovny, kterou jsme přesunuly na 25.10.2021 se těšíme, Eliška a Míša