Dráčata

Vítejte na stránce naší třídy Dráčat,

budeme se snažit Vás každý měsíc informovat o novinkách v naší třídě. Těšíme se i na vaše připomínky a nápady, které nám můžete sdělit osobně při příchodu s dítětem.

Vaše třídní učitelky Eliška Jíchová a Michaela Procházková

Kontakt:
dracata@msletadylko.cz
+420 735 170 974

Deníček Dráčata

Prázdniny

Jistě jste si všimli, že má naše školka nově webové stránky. Budeme se snažit vás v našem deníčku informovat o novinkách v naší třídě, školce, o činnostech s dětmi v rámci vzdělávání a přípravy na vstup do základní školy.

Přejeme Vám i dětem krásný zbytek prázdnin, užívejte si letní dny a 1. září se na všechny moc těšíme.

Vaše učitelky Eliška a Míša

Týden ve znamení kamarádství

Tento týden jsme měli ve znamení přátelství.

Tento týden jsme se naučily s dětmi básničku Kamarád a prstovou básničku Kamarádi. Déle děti plnily těžké úkoly , které samozřejmě zvládly levou zadní, jak se říká :-). Děti si ve skupinkách nakreslily kamaráda, kterých jste si jistě všimli v šatně a na dveřích při vstupu. Opakujeme slabikování, rozpočítadla, stříhání , které jen na chvíli děti zvláštním způsobem zapomněly, ale již ve čtvrtek výborně ovládly (záhada).

Novinkou je , že se snažíme při jídle používat Nůž! prosíme tedy, aby jste nám pomáhali i o víkendech.

Pár foteček přikládáme zde a básničky naleznete v šatně.

Krásné dny Vám přeje Míša a Eliška

Vlaštovičko leť

Tento týden jsme si s dětmi povídaly o ptácích, kteří odlétají do teplých krajů. Zkusily jsme si předmatematické představy (počítat puntíky na kostce a poté donést "vajíčka" do hnízd dle hodů). Dále zrakové vnímání - přiřazování stínů k ptáčkům, kde kdo bydlí (dát kolíček ke zvířátku, které patří např. k boudě, kleci, díře, hnízdu), pomohly jsme vlaštovce proletět labyrintem k hnízdu. Někomu to šlo hladce, někomu jsme musely dopomoci :-)

Ve středu k nám na návštěvu přijeli Dravci v akci z Vavřince. Jde o záchrannou stanici ptactva, která přijela k nám do školky se svým programem, kde nás a děti seznámil člen této stanice s různými druhy. Sokol stěhovavý,  káně Harrisovo, luňák červený, sova pálená, výr velký, se nám předvedli v celé své kráse. Dětí se pán ptal, zda ví, čím se živí, pak nám ukázal jak létají, jejich výcvik. Na konec si mohly všichni, kdo chtěli, pohladit výra velkého https://letadylko.rajce.idnes.cz/Dravci_v_akci_z_Vavrince_zari_2021/

Ve čtvrtek jsme od rána tvořily. Děti dostaly do rukou papír s ptáčky (vlaštovkami), které měly vybarvit, poté vystřihnout, a s proužky barevného papíru pak vznikl obrázek vlaštovek na drátě.

KULTURA VE ŠKOLCE

Harmonie - Jiří Bílý - Hudební nástroje

Dnes do školky zavítal Jiří Bílý se svým programem pro děti. Tentokrát se pořad věnoval hudebním nástrojům. Děti si vyslechly písničky o hudebních nástrojích, zazpívaly si refrény s hudebníkem, a dokonce se mohly zúčastnit hry na různé hudební nástroje.

Jen škoda, že dětí bylo tak málo, protože ve všech třídách řádí rýma a kašel. Alespoň se můžete s dětmi podívat na fotky a videa, která jsme pořídily.....

Přejeme všem brzké uzdravení a na návštěvu do knihovny, kterou jsme přesunuly na 25.10.2021 se těšíme, Eliška a Míša