Dráčata

Vítejte na stránce naší třídy Dráčat,

budeme se snažit Vás každý měsíc informovat o novinkách v naší třídě. Těšíme se i na vaše připomínky a nápady, které nám můžete sdělit osobně při příchodu s dítětem.

Vaše třídní učitelky Eliška Jíchová a Michaela Procházková

Kontakt:
dracata@msletadylko.cz
+420 735 170 974

Deníček Dráčata

KVĚTEN 2023

ZOO Chleby 10.5.2023

Dnešní den byl výletní. Počasí od rána slunečné se udrželo po celou dobu výletu do ZOO Chleby, která je nedaleko (24km). Děti i my jsme se velmi těšily, a myslíme si, že jsme si to mooooc užily.

Po příjezdu na místo nás čekala svačinka, a mohly jsme vyrazit na procházku novou částí ZOO. 

Jako první nás čekal vstup pro odvážné mezi živé daňky. Někdo se nebál a pohladil si laňku. Dál jsme šly kolem medvědince, velbloudů ke lvům, navštívily terária v patře budovy a a novou část jsme ukončily návštěvou výběhu s ovcemi a kozami. Někdo nechtěl, že má špatnou zkušenost...

Po té jsme se vydaly do staré části ZOO, kde jsme viděly zbytek zvířat - opice, klokany, surikaty, pávi, nandu, emu, ryby, andulky a nejnebezpečnější zvíře na světě (zrcadlo, kde se děti viděly :-))

Po obědě jsme se s dětmi vrátily na dětské hřiště, kde se dostatečně vyřádily a cestou zpátky některé usnuly ....

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Draci_v_ZOO_Chleby_10.5.2023/

DUBEN 2023

Ekocentrum Vrátkov duben 2023

I přes ranní nižší teploty, deštivé předchozí dny, jsme s dětmi vyjely MHD do Ekocentra Vrátkov. 

Lektorka Kačenka si pro ně připravila program o jarním lese. Děti se dozvěděly o mláďatech lesních zvířat, o jejich potravě. Jaké květiny rostou na jaře v lese. Dokonce jsme viděly daňky :-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Draci_v_Ekocentru_Vratkov_4.2023/

KD SVĚT - DIVADÉLKO ROMANETO - Jak pan Slepička paní Kohoutková malovali vajíčka

Je sice po jarních svátcích, Velikonocích, ale i tak jsme s dětmi vyrazily do KD Svět za kulturou.

Dnes přijelo Divadélko Romaneto s pohádkou o slepičce a kohoutkovi v jiném podání, než ji každý zná.

BŘEZEN 2023

Jarní úklid aneb "Úklid Pošembeří"

Děti i my, dospělí, jsme se vrhly na úklid naší školkové zahrady. Děti se velmi těšily a bylo to znát na jejich zapálení pro činnosti. Někdo hrabal jehličí, někdo zametal, a když jsme vyhlásily s kolegyní pauzu, ozvalo se nesouhlasné "ještě neeee, nás to baví". A protože bylo málo místa v popelnicích na bioodpad, musel nám pomoci sešlapat jejích obsah náš chlapec. Za odměnu di pak děti nejen prohlédly violky v trávě, ale i zajezdily na koloběžkách.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/D_-_Jarni_uklid_aneb_Uklidme_Posemberi/

Knihovna 23.3.2023 - Flora a ostatní medvědi

Dnes jsme se s dětmi vypravily opět do místní knihovny. Protože jaro je tu, a my vyrazily dříve, byl čas se zastavit i na dětském hřišti vedle Městského úřadu.

V knihovně pro nás paní knihovnice opět měly připravený bohatý  program - čtení pohádek s úkoly, které jsme postupně splnily. Odměnou pro nás byla možnost si prohlédnout (někdo už i dokonce zkusit číst) několik knih.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Draci_-_knihovna_23.3.2023/

KD Svět - Loutkové divadlo Kozlík - ČERVENÁ KARKULKA

Dnešní den jsme s dětmi pojaly slavnostně, čekala nás návštěva KD Svět. Požádaly jsme rodiče, pokud mají možnost obléknout děti slavnostně, aby tak učinili. Většina holčiček přišla v krásných šatech, nebo sukních, chlapci v košilích, někdo i v saku s kravatou. Moc za to děkujeme, chtěly jsme dětem ukázat, jak se chodí za "kulturou".

https://letadylko.rajce.idnes.cz/KD_Svet_-_Loutkove_divadelko_Kozlik_Cervena_Karkulka_8.3.2023/

Dračí karneval 2.3.23

Kvůli nemocem, které trápily naši třídu, jsme se s kolegyní rozhodly přeložit karneval z února na březen. A ten den nastal právě dnes.

Do třídy místo učitelek přišly klaunice, a místo dětí Elsy s Annou, Sněhurka, Popelka, Šípková Růženka, Minnie, včelka, Socha Svobody, princezna, andělka, kočička, kapitán Amerika, duch, Ninja, šerif, čaroděj, superhrdina, hodinový manžel, astronaut a na vše dohlížel policista.

Myslím, že si děti užily jako my dnešní den, a vy se na to můžete těšit v e-mailu. Video se nevešlo do alba na Rajčeti.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Draci_karneval_2.3.2023/


ÚNOR 2023

Divadélko Koloběžky 7.2.2023 - Pohádka z kuchařské čepice

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Divadelko_Kolobezky_-_Pohadka_z_kucharske_cepice/

Kreativní dny 

Ve školce se tento školní rok více připravujeme na školu, a aby to dětem nepřišlo dlouhé, samozřejmě si i pohrají.

V zimě se dá tvořit ze všeho, a když napadne sníh, je o to větší zábava. Děti jsou ale tvořivé i ve třídě, vymýšlí různé stavby z jejich oblíbených stavebnic. 

V galerii se můžete podívat, co vymyslely : bludiště z dřevěných destiček, sněhové kamarády, zámek z magnetické stavebnice a dřevěnou postel :-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Kreativni_Draci_v_zime_aneb_snih_a_stavebnice_jsou_nasi_kamaradi/

LEDEN 2023

Vánoční nadílka 2023

Vítáme vás v novém roce, který bude pro některé děti u nás poslední, protože odejdou do školy.

I k nám do "Dráčat" zavítal Ježíšek a nadílkou. Kvůli plavání, které bylo první školkový den v tomto roce, jsme na rozbalování dárečků musely počkat do dalšího dne. Děti sice včera viděly, že pod stromečkem jsou dárky, ale všechny vydržely s rozbalováním. 

V některých balíčcích byly hudební nástroje, další magnetické stavebnice, kočárek, nová panenka  oblečení na ní, puzzle, společenská hra, knihy, Albi tužka.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/D_-_Vanocni_nadilka_2023/

PROSINEC

Vánoční besídka u Dráčat

15.12 2022 se konala besídka, ale než dojdu k samotné besídce, ráda bych Vám nastínila, co Vaše děti dělaly před tím a co nás zahřálo na srdcích. 

Jak víte, některé děti byly nemocné a předem se vědělo, že budou na besídce chybět a u některých se do poslední chvíle nevědělo, jak to dopadne. Naši dráčci si vymysleli hru při níž psali Ježíškovi dopis s žádostí, aby dané dítě přišlo na besídku. Bylo to od nich velice kouzelné, jak myslí na všechny děti ze třídy. Je vidět, že jsou opravdu kamarádi. Poté jsem potřebovala dodělat s jedním dítětem vánoční dárek pro rodiče a naši dráčci se mezi sebou domluvili, usedli na židle a společně trénovali na besídku. Další krásný okamžik, kdy vidíme ovoce naší a Vaší práce - děti nás přestávají potřebovat a dokáží si sami poradit, což je úžasné. Poslední, co nám udělalo obrovskou radost je, že jedno dítě pomohlo druhému při výrobě onoho vánočního dárku pro rodiče. Je úžasné, jak si pomáhají mezi sebou a jsou samostatné a díky tomu víme, že se ve škole neztratí a budou hledat cesty k řešení problémů. To byl malý úvod a nyní k besídce. 

Besídka se Vašim dětem povedla a děkujeme Vám, že máte tak úžasné děti se kterými je radost pracovat a něco budovat. Celá besídka není jen naší prací, ale hlavně Vaší prací a důsledkem Vaší výchovy. Proto děkujeme ze srdce dětem, ale hlavně Vám. Míša a Eliška 

Několik Videí z besídky 

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Vanocni_besidka_Draku_2022/Mikuláš u Draků 5.12.2022

Od rána se některé děti bály, že přijdou čerti. Každé zarachocení v nich vyvolávalo strach, ale paní učitelky jim vysvětlily, že jsou hodné, a že se nemusí bát....

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Mikulas_u_Draku_-_5.12.2022/


LISTOPAD

1.lekce plavání 2022/2023 B+D

První lekce plavání je za námi, všechn děti byly šikovné, a i přes malé obavy do vody vlezly :-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/1.lekce_plavani_2022_2023_B_D/


ŘÍJEN

Draci v akci z Vavřince 2022

Dnes k nám zavítal ze záchranné stanice zvířat pan František se svými odchovanci dravci a sovami. Děti si mohly prohlédnout Orla kamčatského, Káně lesní, Káně Harissova, Poštolku, Sovu pálenou, Výra velkého a Kulíška.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Dravci_v_akci_z_Vavrince_11.2022/

Výstava Velebení domova

27.10.2022 jsme s dětmi ze třídy Bobříků v den podzimních prázdnin navštívily výstavu Velebení domova v místním kostele Sv. Gotharda. 

Děti se seznámily s různými technikami ručních prací, prohlédly si výrobky vystavovatelů a mohly si i některé techniky vyzkoušet. Např. vyšívání, tkaní, proplétání zatlučených hřebíčků na destičkách.

Pořadatelky pro ně připravily i dílničku, kde si děti mohly vyrobit ze šišky stromeček pomocí zdobení barevnými kuličkami, nebo obrázek z papírového talíře pomocí barev, vystříhaných netopýrů, měsíců s domalovaným stromem.

Moc se nám výstava líbila, a možná ji někdo z vás s dětmi navštíví. Je tam možnost si i některé exponáty zakoupit.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Navsteva_vystavy_Velebeni_domova_B_D

Knihovna - ZTRACENÝ KOUZELNÝ KUFR

6.10.2022 jsme měly domluvenou návštěvu v místní městské knihovně. Paní knihovnice nás přivítaly v provizorních prostorách, jelikož se dočkaly rekonstrukce jejich budovy. I tak si pro děti připravily krásné pohádky u kterých se děti mohly stát na chvíli čaroději, vyzkoušet si balanc na balanční podložce, prohlédnout knihy a plnit úkoly. 

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Draci_-_knihovna_10.2022/

Ekocentrum Vrátkov 

5.10.2022 jsme s dětmi vyrazily do Ekocentra Vrátkov. Jely jsme autobusem PID do zastávky Doubravčice, rozc. Vrátkov, odkud jsme pěšky cestou lesem došly do bývalé hájovny, kde má Ekocentrum sídlo.

Paní lektorky (učitelky) si připravily program ZAŽIJ A POZNEJ LES z cyklu Rok v lese. Děti si vyslechly něco o lese, ročních dobách, plnily úkoly, tvořily. V lese jsme sbíraly žaludy a kaštany a vyrazily ke krmelci kolem obory pro danky. Měly jsme štěstí a jednoho na dálku viděly.

U krmelce jsme si povídaly, co zvířata smí, co nesmí, abychom jim nějak neuškodily.

Na cestě zpět k autobusu jsme pozorovaly houby, stromy, a u parkoviště, kde jsme čekaly mna autobus do Českého Brodu, stavěly děti domečky pro skřítky :-)

Výlet dopadl na jedničku, děti hodné, pozorné, počasí nám též přálo....

U fotek si o tom s dětmi můžete popovídat doma

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Draci_v_Ekocentru_Vratkov_10.2022/


ZÁŘÍ

Tak nám nastalo září a děti se vrátily do třídy. K našim stávajícím 25 přibyly 3 s odkladem školní docházky, které chodily do Medvíďat. Na konci prázdnin se ještě jeden chlapec odstěhoval, a tak bylo jeho místo doplněno další holčičkou. Stav je tedy ve třídě takový, že jsou síly vyrovnané 14 chlapců a 14 děvčat.

Zatím se tu, snad všem novým "drakům" líbí, děti je mezi sebe přijaly velmi hezky a zapojují je do svých her. Děti také zjistily, že my s kolegyní jim rády pomůžeme, vysvětlíme potřebné a že za námi mohou s čímkoli přijít.

Budeme se celý rok snažit děti připravit na nástup do základní školy. 

Přejeme tedy všem rodičům pevné nervy s dětmi, a dětem, aby se jim u nás stále líbilo a byly v klidu, když se jim něco nepovede ihned napoprvé :-)

Červen

30.6.2022 

Jak by bylo venku po dešti? Blátivo..... a tak si děti pohrály i s přírodní krásou 

https://letadylko.rajce.idnes.cz/30.6.2022_u_Draku_-_aneb_my_se_spiny_nebojime/

Přejeme všem krásné prázdniny, a s kým se neuvídíme v červenci, uvidíme se v září s novými 3 kamarády. 

Mějte se fajn Eliška a Míša

Bezpečný pes, aneb návštěva Městské policie v MŠ 2022

Poslední akcí před prázdninami byla návštěva strážníků Městské policie se služebními psy. 

Ukázali nám nejen výcvik svých psů, ale pověděli užitečné rady, kterými by se měli řídit nejen děti, ale i my, dospělí...

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Bezpecny_pes,_aneb_navsteva_Mestske_policie_v_MS/

Výlet Kolínská řepařská drážka 2022

14.6.2022 jsme s celou školkou vyrazily autobusy na výlet. Byl to po dlouhé době první výlet a my se s dětmi moc těšily. Nikomu nebylo v autobuse zle, cesta příjemně utíkala a než jsme se nadály, byl na dohled náš cíl, Sendražice a malé nádražíčko. Před cestou vláčkem jsme se posilnily namazanou houskou od paní kuchařek. 
Cesta vláčkem vedla mezi poli se lnem, hrachem, obilím a pastvinami. V polích jsme viděly srnky, srnce. Na pastvinách kozy s kůzlaty, ovce s jehňaty.
Vláček nás dovezl do Býchor, kde se děti mohly vyřádit na různých prolézačkách z lan a dřeva, strojvůdce pro děti připravil omalovánky a vycházku po žluté značce lesem, okolo rybníka a zpět do Býchor.
Musíme děti moc pochválit, jak byly hodné, nikdo si nestěžoval, že by ho bolely nohy.
K obědu jsme, před odjezdem zpět vláčkem do Sendražic, s velkou chutí snědly kuřecí řízek s chlebem.
A hádejte, co jsme ještě cestou vláčkem viděly? 
Na fotografiích se můžete podívat, jak nám na výletě bylo :-)
A že je na nich s dětmi jen jedna paní učitelka? Ano, druhá pro vás vše fotila :-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/D_-_vylet_Kolinska_reparska_drazka_2022

1.6. slaví svůj svátek všechny děti světa. U nás ve školce jsme s kolegyněmi z dalších tříd vymyslely několik soutěží, při kterých děti mohly ukázat svou šikovnost, sílu. Místo sladkostí bylo odměnou za každý zvládnutý úkol sáček s legem. Aby se děti nehádaly, kdo má jaký, dostaly všechny stejné :-) Mohou tak hrát lodní bitvu ....

Jako první byla opičí dráha, přechod přes klády u ohniště, slalom mezi PET lahvemi, chůze po laně se lžící s míčkem v ruce, přitahování na lavičce, procházka bludištěm z palisád, a pom kládě, nebo přes šiškovou bažinu k domečku...

Druhý úkol bylo prolézání strachovým tunelem...

Třetí úkol byly závody ve skákání v pytlích. Tam se dětem moc líbilo, samozřejmě vyhrály všechny děti, které se do skákání pustily.

Jako poslední bylo házení botami do velkého hrnce, který nám půjčily paní kuchařky (nebojte, v tu dobu již bylo uvařeno, hrnec je to náhradní)

Dětem se den líbil, po svačině dostaly kus melouna, po obědě si vychutnaly Tobogán (nanuk) a při odchodu domů i medaili...

Přejeme krásný den dětí i těm, kteří nejsou s námi ve školce.

Eliška a Míša

Více ve fotogalerii https://letadylko.rajce.idnes.cz/Draci_detsky_den_2022/

Duben

Dnešním dnem jsme zakončily duben..... aneb slet čarodějnic a čarodějů

Od rána na děti čekala čarodějnice Bludimíra (Eliška), a musíme říct, že se nikdo nebál vstoupit do třídy. Po svačině ještě přišla krásná kolegyně čarodějnice Grizelda (Míša).

Program dne byl jasný, užít si krásný den, což se určitě povedlo. Na děti venku čekalo 7 disciplín (stavění dřevěné skládanky, stavění nejvyšší vatry ze dřevěných polínek, vaření lektvarů, přenášení pavouka, sběr žabích vajíček a jejich hod do hnízda v maxiklobouku, záchrana kamarádů prolézáním pyvučiny tak, abychom nevzbudily pavoučího krále, a škola létání na koštěti). Na závěr jsme si s čarodějnicemi na palouku zatančily za zpěvu písničky "Ježibaba s ježibabou". Odměnou byl oběd v podobě buřtů s chlebem - kvůli suchu nám je opekly paní kuchařky v troubě, ale chuť byla mňamózní. Jako překvapení jsme od nich ještě dostaly hada z hroznového vína a jahod :-)

Snad vám děti budoiu u fotek trochu vyprávět .... https://letadylko.rajce.idnes.cz/Draci_carodejnice_2022/

Jak ježibaba Kolomajzna slavila Velikonoce

Po Velikonocích jsme se sešly v hiojnějším počtu. Těšily jsme se na společné focení, ale nejdříve nás čekalo velké překvapení. Přijelo divadélko, a tak jsme nejdříve vyrazily ke Cvrčkům do třídy, kde se sešla celá školka. Čekalo na nás Divadélko Koloběžka s pohádkou "Jak ježibaba Kolomajzna slavila Velikonoce".

Pohádka se nám moc líbila, a v galerii se můžete s dětmi pokochat.... :-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Jak_jezibaba_Kolobajzna_slavila_Velikonoce/

Po pohádce jsme se vydaly fotit na školkovou zahradu. Paní fotografka Hanka Schovancová byla ráda, že nesvítí sluníčko, které by nám svítilo do očí a my se pak na fotce moooooc šklebily.

Knihovna 4.4.2022

Dnes jsme s dětmi navštívily místní městskou knihovnu. Paní knihovnice měly opět připravený pestrý program - tentokrát o dinosaurech. Děti plnily různé úkoly, a mohly si nakonec prohlédnout několik knih.

Kdyby někdo z Vás, rodičů, chtěl s dětmi tuto knihovnu navštěvovat, stačí tam zajít, vyplnit přihlášku. Děti, které navštěvují školku, mají výpůjčku na rok zdarma. ;-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/D_-_knihovna_4.4.2022/

Březen

Masopust 2022

Tento týden k nám po dvoum letech ztavítal průvod masek dětí a jejich pedagogů ze Základní šikoly a Praktické školy Český Brod. Dětem předvedly nejen své kostýmy, tanečky, písničky. Dětem i nám dospělým rozdávaly cukroví a kytičky, které ve škole udělaly.

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Masopust_2022/ 

Únor

DRAČÍ POHÁDKOVÝ KARNEVAL 2022

Karneval jsme odstartovaly poé dnešní dopolední svačině. Navštívily jsme ostatní třídy, kde děti hádaly, za co jdeme. Poznaly - berušku, 2 šerify, Elsu, Annu, Chasee, husárka, vílu, zoubkovou vílu, Harryho Potera, Hulka, mořskou pannu Ariel, Supermana, Červenou karkulku, policajta, jednorožce, montéra opraváře, Lociku, šaška a slona.... A kdoé byl kdo, se můžete podívat na odkazu níže :-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Draci_pohadkovy_karneval_2022/

Koloběžka - Cirkus na kolečkách

Dnes jsme ve školce po dlouhé době mohly přivítat kulturní akci. Přijelo divadélko Koloběžka s pořadem Cirkus na kolečkách. Moc se pohádka dětem líbila a mohou vám ji podle fotek i vyprávět :-)

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Kolobezka_-_Cirkus_na_koleckach_2.2022/

Nový rok 2022 s nadílkou 

Nový rok nám nastal a my se mohly vrátit po vánončích prázdninách zpět do naší Dračí třídy.

Moc jsme se těšily na děti, a i když jich přišlo málo (14), byly jsme nadšené z jejich vyprávění, co vše jim doma Ježíšek přinesl. Po svačině na ně čekalo překvapení pod naším stromkem, dárečky :-)

U rozbalování dokázaly respektovat, kdo jde pro balíček a pomáhaly si navzájem. A tak po rozbalení přibyly do třídy panenky, autíčka, Albi tužka s kouzelným čtením, puzzle Tlapkové patroly, Ledového království, společenské hry, zatloukací korkové tabulky, boxovací pytel, branky na kopanou, atd. a co dalšího uvidíte v galerii : https://letadylko.rajce.idnes.cz/Draci_nadilka_2021-2022/

Přejeme všem do Nového roku 2022 hlavně pevné zdraví, ať se ve třídě můžeme veselit se všemi dětmi.Prázdniny

Jistě jste si všimli, že má naše školka nově webové stránky. Budeme se snažit vás v našem deníčku informovat o novinkách v naší třídě, školce, o činnostech s dětmi v rámci vzdělávání a přípravy na vstup do základní školy.

Přejeme Vám i dětem krásný zbytek prázdnin, užívejte si letní dny a 1. září se na všechny moc těšíme.

Vaše učitelky Eliška a Míša

Týden ve znamení kamarádství

Tento týden jsme měli ve znamení přátelství.

Tento týden jsme se naučily s dětmi básničku Kamarád a prstovou básničku Kamarádi. Déle děti plnily těžké úkoly , které samozřejmě zvládly levou zadní, jak se říká :-). Děti si ve skupinkách nakreslily kamaráda, kterých jste si jistě všimli v šatně a na dveřích při vstupu. Opakujeme slabikování, rozpočítadla, stříhání , které jen na chvíli děti zvláštním způsobem zapomněly, ale již ve čtvrtek výborně ovládly (záhada).

Novinkou je , že se snažíme při jídle používat Nůž! prosíme tedy, aby jste nám pomáhali i o víkendech.

Pár foteček přikládáme zde a básničky naleznete v šatně. 

Krásné dny Vám přeje Míša a Eliška 

Vlaštovičko leť

Tento týden jsme si s dětmi povídaly o ptácích, kteří odlétají do teplých krajů. Zkusily jsme si předmatematické představy (počítat puntíky na kostce a poté donést "vajíčka" do hnízd dle hodů). Dále zrakové vnímání - přiřazování stínů k ptáčkům, kde kdo bydlí (dát kolíček ke zvířátku, které patří např. k boudě, kleci, díře, hnízdu), pomohly jsme vlaštovce proletět labyrintem k hnízdu. Někomu to šlo hladce, někomu jsme musely dopomoci :-)

Ve středu k nám na návštěvu přijeli Dravci v akci z Vavřince. Jde o záchrannou stanici ptactva, která přijela k nám do školky se svým programem, kde nás a děti seznámil člen této stanice s různými druhy. Sokol stěhovavý,  káně Harrisovo, luňák červený, sova pálená, výr velký, se nám předvedli v celé své kráse. Dětí se pán ptal, zda ví, čím se živí, pak nám ukázal jak létají, jejich výcvik. Na konec si mohly všichni, kdo chtěli, pohladit výra velkého https://letadylko.rajce.idnes.cz/Dravci_v_akci_z_Vavrince_zari_2021/

Ve čtvrtek jsme od rána tvořily. Děti dostaly do rukou papír s ptáčky (vlaštovkami), které měly vybarvit, poté vystřihnout, a s proužky barevného papíru pak vznikl obrázek vlaštovek na drátě.

KULTURA VE ŠKOLCE

Harmonie - Jiří Bílý - Hudební nástroje

Dnes do školky zavítal Jiří Bílý se svým programem pro děti. Tentokrát se pořad věnoval hudebním nástrojům. Děti si vyslechly písničky o hudebních nástrojích, zazpívaly si refrény s hudebníkem, a dokonce se mohly zúčastnit hry na různé hudební nástroje. 

Jen škoda, že dětí bylo tak málo, protože ve všech třídách řádí rýma a kašel. Alespoň se můžete s dětmi podívat na fotky a videa, která jsme pořídily.....

https://letadylko.rajce.idnes.cz/Harmonie_-_Jiri_Bily_-_HUDEBNI_NASTROJE_12.10.2021/

Přejeme všem brzké uzdravení a na návštěvu do knihovny, kterou jsme přesunuly na 25.10.2021 se těšíme, Eliška a Míša